Warmia Piano Workshop

 

IDEA

 

 

Warsztaty Pianistyczne „Warmia Piano Workshop” zostały stworzone z myślą o innowacyjnym - holistycznym podejściu do zagadnienia rozwoju pianistycznego.

 

Naszą ideą jest spojrzeć na rozwój pianistyczny z więcej niż jednej perspektywy .

Jak wiemy, nauka gry na fortepianie to bardzo złożony proces, zatem do pełnego i kompletnego rozwoju artystycznego niezbędne jest wszechstronne i wielopłaszczyznowe podejście. Bardzo ważne jest również środowisko, które nas otacza i oddziałuje na nasz rozwój. Musimy mieć świadomość tego, czy jest ono wspierające, czy też wręcz przeciwnie.

 

Wspólną pracą pełną pasji pragniemy osiągnąć wymierne efekty.

Młody człowiek otrzymując potężną dawkę wiedzy i narzędzi do pracy nad swoim warsztatem z zakresu instrumentu, fizjologii, filozofii muzyki, coachingu artystycznego, motywacji przy odpowiednio wysokim zaangażowaniu ma szansę znacząco zwiększyć swoją efektywność w graniu, ćwiczeniu, realizacji swoich przedsięwzięć artystycznych.

 

Warsztaty Pianistyczne „Warmia Piano Workshop” zostały stworzone po to, aby zainicjować nowy kierunek w rozumieniu rozwoju i kształcenia młodego adepta sztuki pianistycznej. Są przyjazną i wspierającą przestrzenią do nowych odkryć i inspiracji artystycznych, ale też i życiowych.

 

Dodatkowo sprzyjać będą :

- wymianie doświadczeń i wzajemnej inspiracji

- tworzeniu społeczności ludzi z pasją muzyczną i chęcią aktywnego, innowacyjnego rozwoju pianistycznego

- przecieraniu nowych szlaków myślowych, poszukiwaniu nowych rozwiązań

- poznaniu siebie w kontekście rozwoju unikalnej osobowości artystycznej

- otwartej dyskusji pomiędzy uczestnikami i wykładowcami o osobistych problemach związanych z grą na fortepianie

- otwartej rozmowie o stresie i o emocjach na scenie.

- tworzeniu przestrzeni do powstawania nowych projektów artystycznych i planów na przyszłość.

 

O WARSZTATACH

 

 

Nasze warsztaty odbywać się będą w Lidzbarku Warmińskim w dniach 10-18 sierpnia 2019 r. Do Lidzbarka Warmińskiego przyjadą z wielu krajów uczniowie i studenci klas fortepianu by doskonalić swoje umiejętności i pracować nad interpretacją przygotowanych utworów. Warsztaty będą dużym wydarzeniem kulturalnym w mieście. Do współpracy zapraszani są wybitni pedagodzy polscy i zagraniczni. W ramach Festiwalu odbędą się koncerty, w których wezmą udział wyróżniający się uczestnicy warsztatów oraz zaproszeni goście. Zajęcia i koncerty odbywać się będą w pięknych obiektach: Miejskiej Bibliotece Pedagogicznej - Oranżerii Kultury, Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Lidzbarku Warmińskim oraz w Amfiteatrze Miejskim. Pomysłodawcą Festiwalu oraz Warsztatów, a jednocześnie ich dyrektorem artystycznym jest Edward Wolanin, wirtuoz fortepianu, juror licznych międzynarodowych konkursów, wykładowca licznych kursów mistrzowskich, profesor i wieloletni pedagog Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Opiekę nad organizacją całego artystycznego przedsięwzięcia sprawuje Fundacja Rzeka EN.

 

PROGRAM WARSZTATÓW

 

 

Warsztaty w wersji podstawowej obejmują udział w:

- czterech 45-minutowych lekcjach mistrzowskich z wybranym wykładowcą/wykładowcami

- porannych krótkich spotkaniach refleksyjno-filozoficznych o muzyce i życiu.

-wieczornych rozmowach i dyskusjach o muzyce, pianistyce, życiu artystycznym z mistrzami/wykładowcami

-wieczornych sesjach relaksacyjno – mindfullnesowych ( świadome i celowe kierowanie pełnej uwagi na to, czego doświadczamy tu i teraz)

-koncertach i wydarzeniach artystycznych Festiwalu Muzycznego „Warmia Piano & Art Days”


 

Warsztaty w wersji intensywnej obejmują udział w:

- sześciu 45-minutowych lekcjach mistrzowskich z wybranym wykładowcą/wykładowcami

- porannych krótkich spotkaniach refleksyjno-filozoficznych o muzyce i życiu.

-wieczornych rozmowach i dyskusjach o muzyce, pianistyce, życiu artystycznym z mistrzami/wykładowcami

-wieczornych sesjach relaksacyjno – mindfullnesowych ( świadome i celowe kierowanie pełnej uwagi na to, czego doświadczamy tu i teraz)

- jednym grupowym warsztacie coachingowym o tematyce twórczości i rozwoju kariery.

-koncertach i wydarzeniach artystycznych Festiwalu Muzycznego „Warmia Piano & Art Days”


 

Zajęcia na Warsztatach odbywają się codziennie (z wyjątkiem niedziel)
Lekcje indywidualne w godz. 8.00 – 13.00 i 15.00 – 18.00
Termin lekcji dla poszczególnych uczniów wyznacza profesor

 

Możliwe będą dodatkowe lekcje mistrzowskie oraz sesje coachingowe (patrz sekcja Weź Udział )


 

Dodatkowe atrakcje (za dodatkową opłatą):

- wycieczki turystyczne:

* spływ kajakowy

* zwiedzanie Zamku Biskupów Warmińskich

WYKŁADOWCY

Edward Wolanin (Polska)

 

Edward Wolanin w wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie u Urszuli Hop. Następnie, w Rzeszowie ukończył średnią szkołę muzyczną w klasie Krystyny Matheis-Domaszowskiej. Jako najmłodszy w historii uczelni student, w wieku 15 lat rozpoczął naukę w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiował pod kierunkiem prof. Jana Ekiera, prof. Bronisławy Kawalli, a w klasie kameralistyki u prof. Jerzego Marchwińskiego. Po uzyskaniu dyplomu kontynuował naukę na Studium Podyplomowym u prof. Jana Ekiera.
Edward Wolanin odniósł wiele sukcesów na konkursach krajowych i zagranicznych. Jeszcze w trakcie studiów został laureatem konkursów na stypendia artystyczne im. F. Chopina oraz Estrady Młodych na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (1984). W XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie, jako członek polskiej ekipy, otrzymał nagrodę dla najlepszego polskiego pianisty, który nie przeszedł do III-go etapu. Trzy tygodnie po warszawskim konkursie zdobył II nagrodę na III Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Palma de Mallorca (1985). Kilka lat później (1989) został laureatem I nagrody na III Europejskim Konkursie Chopinowskim w Darmstadt, otrzymując także szereg nagród specjalnych za najlepsze wykonanie etiud, nokturnów, polonezów i mazurków.
Repertuar koncertowy pianisty obejmuje dzieła kompozytorów wszystkich epok – od Domenico Scarlattiego do twórców muzyki współczesnej – szczególnie Romualda Twardowskiego. Jako solista występował z wieloma orkiestrami, m.in. Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, Concerto Avenna Andrzeja Mysińskiego, NOSPR w Katowicach, grając pod batutą wielu wybitnych dyrygentów, m.in. Bogusława Madeya, Jerzego Maksymiuka, Tadeusza Strugały, Antoniego Wita, Tadeusza Wojciechowskiego i Marka Pijarowskiego.
Pianista bardzo chętnie koncertuje także jako kameralista, współpracując z wybitnymi artystami, jak Jerzy Artysz, Tomasz Strahl, Krzysztof i Kuba Jakowiczowie, Koncertował w wielu krajach Europy, w takich ośrodkach kulturalnych, jak Paryż, Londyn, Wiedeń (Bösendorfer-Saal), Rotterdam, Berlin (Charlottenburg, Schauspielhaus), Praga, Moskwa, a także w Japonii, Chinach, Iraku, Jordanii, Tunezji, Kuwejcie, Nigerii, Meksyku i USA. Brał udział w renomowanych Festiwalach Muzycznych: w Dusznikach-Zdroju, Słupsku, Antoninie, Mariańskich Łaźniach, Nohant, a jako kameralista także w Szlezwiku-Holsztynie i Montpellier. W 2016 roku artysta otrzymał srebrny medal "Gloria artis".
Edward Wolanin dokonał wielu nagrań radiowych i telewizyjnych oraz płyt z muzyką solową i kameralną. W latach 2000-2001ukazały się dwie płyty firmy fonograficznej Dux z utworami F. Chopina. Znalazły się na nich Preludia op. 28, Mazurki op. 30 oraz transkrypcje utworów kameralnych i Allegro de concert op. 46 na fortepian i orkiestrę symfoniczną. W ostatnich latach ukazały się trzy płyty z muzyką Romualda Twardowskiego: Koncert na fortepian i orkiestrę, Mały koncert na fortepian i grupę instrumentów oraz Campane I z cyklu ,,Symfonie dzwonów” na fortepian (Acte Préalable). W 2006 roku ukazały się dwie płyty z muzyką kameralną wydane przez wytwórnię Dux: Sonata d-moll na skrzypce i fortepian op. 24 Józefa Wieniawskiego, nagrana z Patrycją Piekutowską (nominacja do nagrody Fryderyka 2006), oraz 2 cykle pieśni Karola Szymanowskiego Rymy dziecięce op. 49 do słów Kazimiery Iłłakowiczówny i Pieśni księżniczki z baśni op. 31 do słów Zofii Szymanowskiej, nagrane z Anną Mikołajczyk. W 2007 roku ukazały się w Meksyku Sonaty na skrzypce i fortepian Johannesa Brahmsa, nagrane z Eriką Dobosiewicz dla wytwórni fonograficznej Quindecim.
W lipcu 2016 roku ukazała się najnowsza płyta artysty " Rzeka EN" z utworami Chopina , Rachmaninowa i Mahlera (DUX).

Roza Yoder (USA)

 

Róża Kostrzewska Yoder made her orchestral debut at the age of eleven, has recorded for Polish National Radio and Polish National Television, and is the prizewinner of many piano competitions. She has collaborated in chamber performances with Luz Leskowitz, Jorg Demus, Paul Badura-Skoda, and the Salzburg Solisti, and has performed in solo recital in Germany, Austria, Finland, Italy, Switzerland, Poland, and the United States.

A graduate with highest distinction from the Chopin Academy of Music in Warsaw, Róża studied under Bronislava Kawalla, Jan Ekier (Former Chair of the Jury of the Chopin International Piano Competition), Daniel Pollack, Antoinette and John Perry, Vitaly Margulis, and Irina Dąbrowska. Active as a performer and teacher in Greater Los Angeles, Róża frequently gives master classes and lectures for students and teachers, and has led many summer study programs in Poland, France and the United States. She has taught as an invited colleague at festival courses with Dina Joffe (Second Prize Winner of the Chopin International Piano Competition), Natalia Troull (Second Prize Winner of the Tchaikovsky Competition and Professor of Piano at the Moscow Tchaikovsky Conservatory), (Pavel Nersessian, First Prize Winner of the International Dublin Piano Competition and Professor of Piano at the Moscow Tchaikovsky Conservatory), and Edward Wolanin (First Prize Winner of the Darmstadt International Piano Competition and Professor at the Chopin Academy of Music, Warsaw).
Róża’s piano students are regularly awarded top prizes at state, regional, national, and international competitions, including the Los Angeles Liszt International Competition, the Carmel Competition, the Beverly Hills Auditions, the Antelope Valley Competition, the Redwood Bowl Competition, the Glendale Competition, the Long Beach Mozart Festival, and the Southwest Youth Music Festival. Her students have performed with the Uribe Symphony Orchestra of Uruguay, the Antelope Valley Symphony Orchestra, the La Mirada Orchestra, the Brentwood Symphony Orchestra, the Azusa Pacific University Orchestra, and in venues that include Carnegie Hall. Young pianists who have studied with her have continued their studies at the Moscow Tchaikovsky Conservatory, the Chopin Academy of Music, the Manhattan School of Music, the Eastman School of Music, the USC Thornton School of Music, Stanford University, and Harvard University.
Ms. Kostrzewska Yoder’s performances include the Brahms d minor Piano Concerto with the Palomar Symphony Orchestra, and a series of solo, concerto and chamber music concerts in Finland.

Radosław Sobczak (Polska)

 

Urodził się w 1981 roku w Piszu, tam też rozpoczął naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia u Pani Ewy Sulewskiej. Następnie przez pięć lat kształcił się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im.F. Chopina w Olsztynie pod kierunkiem Ilony Dworeckiej – Staszewskiej. Dyplom oraz maturę uzyskał w Liceum Muzycznym im. Karol Szymanowskiego w Warszawie u prof. Bronisałwy Kawalla w 2000 roku. W roku 2006 ukończył studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie fortepianu prof. Edwarda Wolanina, oraz kameralistyki prof.Macieja Paderewskiego. Uzupełnił studia muzyczne u prof. Victora Macarova. Jest laureatem II nagrody I Europejskiego Konkursu Pianistycznego „Halina Czerny- Stefanska in memoriam” w Poznaniu (2008). Został wyróżniony podczas XIV Miedzynarodowym Konkursie Pianistycznego im. F Chopina w Warszawie w 2000 roku, otrzymując tytuł „Najlepszego Polaka Konkursu” oraz wiele nagród pozaregulaminowych; m. in. Fortepian Yamaha od Fundacji prof. Reginy Smedzianki oraz stypendium Fundacji „ Crescendum est Polonia”. Występował w wielu polskich filharmoniach, brał udział w licznych festiwalach polskich jak i zagranicznych, takich jak : Chopin Festival „Settimane Musica li Bresciane-Genio e malinconia” we Włoszech, Piano Festival w Kitzingen (Niemcy) , Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku i Festiwal Muzyki Polskiej w Gyor ( Wegry). W 2002 roku zagrał siedem recitali w Chinach na zaproszenie Shanghai Concert Hall. Wystapił w 2003 roku w koncercie dla parlamentarzystów europejskich w Strasburgu z okazji wejścia Polski do Uni Europejskiej. W grudniu 2007 uczestniczył w gali sylwestrowej w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Jest pierwszym polskim pianistą , który wystąpił w Maskacie( Oman) na zaproszenie Ambasady Polskiej w Rijadzie, koncert odbył się w hotelu Crowne Plaza w 2010 r. Rok póżniej jego wykonanie I koncertu fortepianowego Czajkowskiego z Inkorean Symphony Orchestra w Pusan Art Centre zostało zarejestrowane na płycie CD. Poza Polską koncertował w takich krajach jak ; Niemcy, Francja, Hiszpania, Czechy, Włochy, Rosja, Szwajcaria, Ukraina, Izrael, Palestyna , Arabia Saudyjska, Australia, Korea, Chiny i USA. W roku 2013 ukazała się jego płyta CD z trzema sonatami Beethovena, nastepna „The Spirit„ z utworami różnych kompozytorów zarejestrowanymi podczas recitali, obie wydane przez Fundacje „Cultura Animi”.

Natalia Wolanin – coaching i relaksacja

Studentka ostatniego roku studiów „Coaching i doradztwo filozoficzne” na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz studentka drugiego roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. Alicji Palety-Bugaj. Pełna energii i pomysłów wizjonerka o wielkiej pasji rozwoju osobistego i wpierania w rozwoju innych. Z zamiłowania i wyboru filozof i muzyk co znakomicie pomaga jej w pracy z artystami w: opanowaniu tremy, technikach relaksacyjnych oraz coachingu.

 

WEŹ UDZIAŁ

 

 

 

KARTA ZGŁOSZENIA:

 

ZASADY UCZESTNICTWA

 

Wpisowe za Warsztaty* w wersji podstawowej wynosi:

1000 zł

 

Wpisowe za Warsztaty* w wersji intensywnej wynosi:

1300 zł

 

Kwota ta zawiera wpisowe (250 zł - nie podlegające zwrotowi) oraz opłatę za lekcje indywidualne, udział w wykładach i warsztatach towarzyszących, wstęp na koncerty.

 

Dodatkowe zajęcia:

  • lekcje mistrzowskie: 30 min– 100 zł , 45 min – 150 zł, 60 min – 200 zł

  • indywidualna 60-minutowa sesja coachingowa: 100 zł

  • udział w grupowym warsztacie coachingowym o tematyce twórczości i rozwoju kariery: 40 zł

 

Termin składania zgłoszeń upływa 31 lipca 2019 r.
Potwierdzenie przyjęcia zostanie przesłane mailem do dnia 2 sierpnia 2019 r.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
e-mail: biuro@rzeka-en.pl

 

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia na Warsztaty, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 6 sierpnia 2019 r. należy zrealizować przelew wpisowego w wysokości 250 zł (dwieście pięćdziesiąt złotych), na podane niżej konto bankowe:

Fundacja Rzeka EN
Samoklęski 84, 21-132 Kamionka
52 1600 1462 1821 9171 2000 0001


Brak wpłaty wpisowego oznacza rezygnację z udziału w Warsztatach. Pozostałą część wpisowego za Warsztaty (np. 750 zł należy wpłacić na podane wyżej konto w nieprzekraczalnym terminie do dnia 9 sierpnia 2019 r.

* Uwaga! W/w wpisowe za warsztaty dotyczą wyłącznie obywateli polskich. Obywatele innych krajów wnoszą wpisowe zgodnie z informacjami na stronie angielskiej.

 

Zakwaterowanie i wyżywienie:

 

Podczas Warsztatów istnieje możliwość zakwaterowania w :

  •  Domu Pielgrzyma w cenie 40 zł za noc.
    Pokoje 2- oraz 3-osobowe w segmentach dwupokojowych (2+3) z łazienką i aneksem kuchennym.

  •  Hotelu Krasicki (****) w cenie 380 zł za pokój dla 2 osób ze śniadaniem w hotelu.

W Lidzbarku Warmińskim oferta noclegowa jest bardzo szeroka. Istnieje jeszcze wiele hoteli wedle upodobań uczestników

 

 

Wyżywienie:

 koszt całodziennego wyżywienia uczestnika w Domu Pielgrzyma (śniadanie, obiadokolacja) wynosi 37 zł za dzień

 

 

Wszelkie płatności dotyczące zakwaterowania oraz wyżywienia należy uregulować po przybyciu do Lidzbarka Warmińskiego – gotówką lub kartą płatniczą (w przypadku rezerwacji w Hotelu Krasicki)

Adresy:

- Dom Pielgrzyma , Plac kościelny 2, 11-100 Lidzbark Warmiński

- Hotel Krasicki (****), Plac Zamkowy 1, 11-100 Lidzbark Warmiński

 

WAŻNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW NIEPEŁNOLETNICH:

 

1. Uczestnicy urodzeni po 1 sierpnia 2003 r. mogą uczestniczyć w Warsztatach pod warunkiem pozostawania podczas całych Warsztatów pod opieką rodzica lub upoważnionego opiekuna. Istnieje możliwość wykupienia noclegu i wyżywienia dla rodzica.
2. Uczestnicy urodzeni między 1 sierpnia 2001 r. a 31 lipca 2003 r. powinni podczas Warsztatach pozostawać pod opieką rodzica lub upoważnionego opiekuna. Możliwy jest pobyt na Warsztatach pod opieką np. starszego uczestnika lub samodzielnie - za zgodą rodzica lecz w takiej sytuacji uczestnik zobowiązany jest do przywiezienia na Warsztaty specjalnej zgody, podpisanej przez rodzica i dostępnej do pobrania 
3. Organizator Warsztatów jest jedynie pośrednikiem w organizacji zakwaterowania i wyżywienia pomiędzy uczestnikiem a obiektami noclegowymi w Lidzbarku Warmińskim

 

 

WAŻNE INFORMACJE:

1. Ilość miejsc na warsztatach ograniczona

2. O przyjęciu decyduje prowadzący warsztaty

 

  1. pl
  2. en

TUTAJ

      POBIERZ

WEŹ UDZIAŁ